Aktivity

Můžete pravidelně navštěvovat různé cvičební programy zaměřující se na zvýšení a udržení fyzické i psychické kondice. Díky individuálnímu přístupu certifikovaného cvičitele může začít opravdu každý, a to včetně osob ZTP, pro které jsou naše programy také uzpůsobeny.

Cvičením s námi přijímáte následující:

  • Cvičení je na vlastní zodpovědnost.
  • Před zahájením cvičební lekce je nezbytné informovat lektora o závažných zdravotních omezeních.
  • Lektor nenese zodpovědnost za případnou ztrátu osobních věcí v průběhu cvičení.

Pohybové lekce

„Je to jednoduché. Pokud se to třese, je to tuk.“ Arnold Schwarzenegger"

 

Zdravotní cvičení

Při cvičení využíváme váhy vlastního těla, dbáme na posílení ochablých svalů a svalů pánevního dna, protažení zkrácených svalů a zapojujeme cviky na udržení stability. Hodiny zdravotního cvičení jsou doplněny také o prvky jógy, pilates a ověřené cviky s overbally a dalšími cvičebními pomůckami. Díky individuálnímu přístupu certifikovaného cvičitele může začít každý bez rozdílu věku.

Dechová cvičení

Stabilizující dechová cvičení doporučujeme zejména kardiakům, osobám s vysokým krevním tlakem a stresujícím se osobám. Zaměřujeme se především na abdominální dýchání, při němž účinně zapojujeme bránici. Kombinujeme břišní dýchání s hrudním a podklíčkovým dýcháním, nacvičujeme “dýchací vlnu“. U dechových cvičení nacvičujeme správný dechový stereotyp a učíme se vnímat vlastní tělo.

Cvičení na židlích

Cvičit na židlích může opravdu každý bez rozdílu věku, a to včetně osob se ZTP, pro které jsou lekce také uzpůsobeny. Při cvičení dbáme na posílení ochablých svalů a svalů pánevního dna, protažení zkrácených svalů a zapojujeme cviky na udržení stability. Při cvičení také využíváme malé overbally.

Nordic walking

Je dobrým prostředkem pro snižování váhy a zvyšování fyzické kondice. Při vycházkách dbáme na kvalitu chůze, správné držení těla a aktivaci svalů zad a ramenních pletenců, čímž předcházíme bolestem zad, odlehčíme bederní páteři a kyčelním kloubům, zlepšujeme srdeční činnost a prohlubujeme dýchání. Pro začátečníky jsou vhodné kratší vycházky po Praze, pravidelně cvičícím pak doporučujeme delší kondiční vycházky i mimo Prahu. Pokud není uvedeno jinak, setkáváme se na naší adrese a následně hromadně odcházíme. Vycházky realizujeme od jara do podzimu. V případě špatného počasí se akce ruší. Hůlky na nordic walking neposkytujeme, každý musí mít své vlastní!

Stolní tenis

Ve volném čase nabízíme zájemcům stolní tenis, při kterém mohou trénovat rychlost a postřeh. Stolní tenis zlepšuje celkovou fyzickou kondici, reflexy a posiluje svaly paží, zad a břicha. K dispozici jsou až čtyři pálky na čtyřhru. V případě zájmu lze uspořádat turnaj.

Pétanque

V letních měsících je možné využít venkovní zahrady pro pétanque, kde můžete uspořádat i turnaj. Pro tento sport neexistuje věkové ani jiné omezení, praktikují ho i osoby se zdravotním a tělesným postižením. Vybavení máme k dispozici.

Country tance

Pokud rádi posloucháte hudbu 60. a 70. let, moderní country a rádi tančíte, můžete vše skloubit na kurzu Country tance. Lekce na sebe vzájemně navazují, na začátku se opakují již naučené figury a následně se učí figury nové. Pokud se ve skupině nedomluvíte na společném outfitu – halenky, sukně, kalhoty, šátky, klobouky, postačí Vám pohodlné oblečení a obuv.

Golf

Mnoho seniorů by rádo vyzkoušelo golf, ale neví, kde začít. Proto jsme Vám zařídili pravidelné golfové tréninky se zkušeným trenérem Daliborem Směšným (www.dsgolf.cz), který Vám vysvětlí techniku, pravidla hry a vezme Vás na skutečné hřiště. Lekce jsou přizpůsobeny Vašim možnostem a dovednostem, takže může začít opravdu každý. Tréninky můžete absolvovat jednotlivě nebo ve skupině za výhodnější cenu. Je však třeba mít vlastní vybavení, se kterým Vám Dalibor rád poradí. Tréninky probíhají na driving range Rohanský ostrov. Pokud se chcete na golf přihlásit, zde si zarezervujte den a čas.

Badminton

Milovníkům raketových sportů nabízíme možnost badmintonu v OC Skalka. K dispozici je Vám až 13 klimatizovaných kurtů přímo v obchodním centru nedaleko metra Skalka. Výhodou je kryté parkování zdarma. Badminton aréna Vám kromě špičkových kurtů nabízí šatny, příjemnou kavárnu s výhledem na sportovce přes prosklenou stěnu a sympatický personál. Jako senioři máte jedinečnou možnost využít zvýhodněného vstupného. Pokud chcete na sobě zapracovat a zlepšit svou hru, můžete také využít individuální nebo skupinové tréninky, které vedou zkušení trenéři. Chcete-li pravidelně trénovat s trenérem, zde si zarezervujte den a čas.

Počítačové kurzy

„Proč nám skvělá technika, která šetří práci a usnadňuje život, dosud přinesla tak málo štěstí? Odpověď je prostá: protože jsme se jí nenaučili rozumně užívat.“ Albert Einstein

 

Pro uchazeče otevíráme oblíbené a populární počítačové kurzy, které Vám umožní držet krok s dobou, zůstat déle nezávislými a aktivněji prožít seniorský věk. Kurzy jsou vhodné jak pro zdatnější seniory, kteří již počítač používají, tak pro naprosté začátečníky, kteří teprve chtějí objevit výhody spojené s jeho používáním. Metoda výuky je moderní a lekce jsou vždy přizpůsobeny zájmům a potřebám studentů, kteří si sami volí tempo. Jedná se o pravidelný souhrnný kurz probíhající v malých skupinách tak, aby byl zajištěn individuální přístup ze strany lektora.

Jazykové kurzy

,,Cizí jazyk nám nenabízí pouze jiná slova, ale jiný svět.“ Jan Vrba

 

Navštěvujte pravidelně skupinové kurzy určené jak úplným začátečníkům, tak pokročilým. Metoda výuky je moderní a lekce jsou vždy přizpůsobeny zájmům a potřebám studentů, kteří si sami určují témata a tempo. V průběhu výuky je kladen důraz na rozšiřování slovní zásoby, vysvětlování a opakování gramatiky a procvičování konverzace. A to vše specifickou formou učení – hrou. Díky tomu se zcela přirozeně, zábavně, a přesto efektivně učíte cizímu jazyku. Na lekce si nemusíte pořizovat drahé učebnice, stačí Vám pouze poznámkový blok. Veškeré materiály dostanete zdarma na hodině.

Trénink paměti

,,Paměť je nejpotřebnějším statkem života.“

 

Víte o tom, že pravidelné procvičování mozkových funkcí účinně oddaluje vznik a rozvoj onemocnění mozku? Pokud u Vás již byla diagnostikována mírná či výraznější kognitivní porucha, to znamená zhoršování paměti a poznávací funkce, nebo těmto poruchám chcete preventivně předcházet a oddálit vznik a rozvoj těchto onemocnění mozku, vřele Vám doporučujeme pravidelně navštěvovat tréninky paměti v naší organizaci.

V našich hodinách pracujeme pomocí různých metod stimulace mozkové činnosti na obnovování a udržování paměťových funkcí. Společně se zaměřujeme na posílení koncentrace a vnímání, postřeh, nacházení slov a formulování vyjadřování, na asociační myšlení a logické uvažování. To vše pomocí jednoduchých, nenáročných a zábavných cvičení. Trénování paměti je efektivní metoda přinášející jasné výsledky, díky kterým si můžete zajistit dostatečný stupeň mentální nezávislosti a normálně fungovat až do vysokého věku.

Pěvecký kroužek

,,Hudba uvolňuje ducha a okřídluje myšlenky.“ Friedrich Wilhelm Nietzsche

 

Pokud si doma zpíváte pro vlastní potěšení, máte rádi lidové písně či písně k táboráku, moc rádi Vás přivítáme v našich hodinách zpěvu, které nejsou věkově limitované. Ačkoli se to možná nezdá, zpěv má léčebný a terapeutický účinek, protože spojuje myšlení a cítění. Je to balzám na duši a nemocné tělo. Při zpívání správným držením těla zlepšíte postoj, posílíte hlasivky, které budou lépe fungovat, a nacvičováním správného dechového stereotypu se naučíte, jak pracovat s dechem. Navíc pomalé a kontrolované dýchání má při zpěvu uklidňující vliv na naši psychiku a mírní spánkové poruchy.

Rukodělné kroužky

„Mám v uměleckém díle rád jistou nešikovnost.“ Edgar Varése

 

Dílničky

Šikovným, zručným a kreativním seniorům nabízíme pravidelný rukodělný a výtvarný kroužek. Jedná se o formu volnočasové aktivity přístupné všem zájemcům, kteří se chtějí seznamovat se základy nejrůznějších technik. Skrze tvorbu a výtvarné činnosti můžete hledat sami sebe a objevit v sobě část svého tvůrčího “já“, o kterém jste doposud nevěděli. Práce mají terapeutický účinek, je podporováno samostatné myšlení, cvičení jemné motoriky a jsou rozvíjeny představivost, fantazie a kreativita. Výukové lekce jsou vždy tematicky zaměřeny, tvoří se dle předlohy za pomoci lektora. S ohledem na velkou vybavenost naší organizace umožňujeme využívat nakoupený materiál, postačí tedy, pokud na lekce dorazíte s dobrou náladou.

Práce na zahradě

Práce na zahradě je jedna z dalších terapeutických aktivit vhodných pro seniory všech věkových kategorií a osoby se ZTP, kterou naše organizace nabízí. Péče o rostliny má blahodárný vliv na duševní stav člověka a dokáže ho efektivně zbavit stresu a napětí. I samotné posezení v prostředí zahrady umožní člověku příjemně se naladit, odpočinout si a načerpat pozitivní energii.

Volnočasové aktivity

„Volný čas tvoří nejdůležitější část našeho života.“ Denis Diderot

 

Kavárnička

Našim seniorům poskytujeme velice příjemné zázemí, kde se mohou společně setkávat, v klidu posedět u kávy a popovídat si. Zájemci si mohou také vypůjčit knihy z naší malé knihovny, případně své posezení zpestřit deskovými hrami.

Zájmové aktivity

Spojte posezení u kávy s nějakou ze zájmových aktivit! Nabízíme karetní a deskové hry, puzzle, šachy či křížovky. Vytvořte skupinky a pojďte mezi sebou uspořádat turnaj! Posílíte tak týmového ducha a zažijete spousty legrace.

Výlety

Pro zájemce organizujeme jednodenní poznávací výlety, které jsou určeny výhradně pro zdatnější seniory. Jedná se o pěší túry přírodou, zakončené zajímavými historickými objekty (např. parky, zahradami, hrady, zámky). Pokud není uvedeno jinak, setkáváme se vždy na naší adrese a následně společně odcházíme. V případě špatného počasí se akce ruší. Veškeré náklady spojené s výletem si hradí každý sám. Na cestu doporučujeme vhodnou obuv s oblečením, dostatek tekutin, svačinu. Vhodné jsou také hůlky na nordic walking, které musí mít každý vlastní!

Rekondiční pobyty

I v pokročilém věku lze vyrazit na aktivní relaxačně-ozdravné pobyty, proto neváhejte a přihlaste se na relaxační a rekondiční zájezdy, které pro Vás organizujeme!
Jedná se o týdenní skupinové pobyty v jarním a podzimním období, na kterých strávíte čas se stejně starými a zájmově blízkými lidmi. Relaxačně-ozdravné pobyty doporučujeme všem, kteří hledají aktivní formu relaxace a regenerace s cílem zvýšit a udržet jak fyzickou, tak psychickou kondici. Cvičením se snažíme ulevit Vašemu tělu od napětí a zajistit mu kvalitní fyzický a mentální odpočinek. Můžete se těšit na nordic walking krásnou přírodou, na cvičení na čerstvém vzduchu s prvky jógy a pilates a aqua aerobic. To vše v doprovodu certifikovaného cvičitele. Dále se můžete účastnit tréninků paměti, výletů s kulturním programem a mnoho dalšího.
V případě zájmu kontaktujte vedoucí organizace Janu Mikuleckou.

Oslavy

Plánujete oslavu životního jubilea nebo významného výročí svatby a hledáte vhodné prostředí? Pro tyto příležitosti Vám velice rádi poskytneme prostory v naší organizaci, kde můžete svou oslavu se svými blízkými a přáteli uskutečnit. Rádi Vám pomůžeme s potřebnými přípravami, catering a výzdobu si však zajišťují klienti sami. Z organizačních důvodů je třeba termín domluvit alespoň s měsíčním předstihem! Děkujeme za pochopení.

Kulturní akce

„Lid bez znalosti své historie, původu a kultury, je jako strom bez kořenů.“ Marcus Garvey

 

Exkurze

Zajišťujeme a organizujeme exkurze do kulturních a technických pražských památek za velmi příznivé ceny. Pokud není uvedeno jinak, setkáváme se vždy na naší adrese a následně společně odcházíme.

Besedy, přednášková činnost

Zájemci se u nás mohou těšit na zdravotní, kulturní a cestopisné přednášky, které pro ně připravují dobrovolníci a pozvaní hosté. Čekají Vás besedy s tématy z různých oblastí lidského života.

Divadla, koncerty, výstavy

Příznivcům divadel, koncertů a výstav poskytujeme kulturní servis spočívající v zajištění vstupenek za snížené vstupné. Pokud není uvedeno jinak, setkáváme se vždy na naší adrese a následně společně odcházíme.